חדשות בעתיקות

טקסט חיפוש חופשי
ארכיאולוגיה

תיבת אבן חידתית ונדירה מימי הבית השני מוצגת לציבור לראשונה במוזיאון ישראל

תיבת אבן נדירה בעלת תשעה תאים, המתוארכת לימי בית המקדש השני – לפני כ-2,000 שנה, נחשפת כעת לציבור לראשונה בתצוגה באגף הארכיאולוגיה של מוזיאון ישראל.

קרא עוד
לקוחות מספרים

החגיגה המיוחדת של משפחת להב

שירי להב, אמו של חתן בר המצווה: "מי שלא ראה שמחה בעיר דוד הקדומה והמתחדשת עם כל גילוי טפח מנסתרות עברה, לא ראה שמחה מימיו"

קרא עוד
כללי

רגע של נחת: חוויה מיוחדת בטבע לתושבי הדרום והצפון

משפחות המתארחות בבתי המלון בירושלים זכו לכמה שעות של הפוגה בחווה בגיא, שם התנסו במגוון מלאכות קדומות ונהנו מאווירה רגועה בטבע הפתוח. התגובות היו חיוביות: "אחת הפעילויות היותר מושלמות שהיו כאן"

קרא עוד
חנוכה

חג האורים והזיתים

מדוע נבחרה הדלקת המנורה לעבודת המקדש הראשונה אחרי ניצחון החשמונאים על היוונים? מה מיוחד דווקא בשמן הזית? התשובות בסרטון מיוחד לחנוכה מהחווה בגיא

קרא עוד
ארכיאולוגיה

תגלית גדולה הייתה פה – רעפי הקרמיקה הקדומים ביותר בישראל התגלו בעיר דוד

הרעפים, שנחשפו בחפירות ארכיאולוגיות של רשות העתיקות ואוניברסיטת תל אביב בחניון גבעתי, הם בני כ-2200 שנה – מימי החשמונאים.

קרא עוד
חנוכה

מאירים את ירושלים

מדי שנה, כשמגיע החורף, לובשת ירושלים חג והמטיילים בה מרגישים כאילו הם בחו"ל - מה יותר טוב מחו"ל בבית? השנה מצפות לכם בירושלים, במהלך החנוכה, מגוון פעילויות והדלקות נרות חגיגיות לכל המשפחה

קרא עוד
כללי

עיר דוד בכחול ולבן: דגל ישראל במקום שבו נולדה ירושלים

דגל ישראל הוקרן על עתיקות בנות 2,600 שנה, במקום שבו שכנה קריית השלטון של ירושלים. גם הגשר התלוי הארוך בארץ נצבע בכחול ולבן. נעבור את זה ביחד!

קרא עוד
כללי

מעיר דוד באהבה: פעילות למען מפוני הדרום והצפון

כולנו נרתמים אחד עבור השני בימים אלה, וגם משפחת עיר דוד הצטרפה למאמץ. ניידת מיוחדת עוברת בין בתי המלון בירושלים ומציעה למפונים מהדרום ומהצפון מעט הפוגה, עם פעילות ערכית וחוויתית

קרא עוד
עיר דוד בלייב

רחובה הראשי של ירושלים הקדומה נחשף בעיר דוד

הצטרפו אלינו לסיור לייב אל אחד הפלאים הגדולים של ירושלים ושל העולם כולו: "דרך עולי הרגל" - רחובה הראשי של ירושלים הקדומה שנבנה בתקופת הורדוס לפני 2000 שנה.

קרא עוד
כללי

דפי צביעה מירושלים הקדומה

הדפיסו את הציורים הנחמדים של אתרי עיר דוד וצבעו בצבעים עליזים.

קרא עוד
דילוג לתוכן
אתר זה רשום ב-wpml.org כאתר פיתוח.