חדשות בעתיקות

טקסט חיפוש חופשי
אירועים

מלחמה, היסטוריה, תרבות: פניה הרבות של ירושלים

ממש באמצע הקיץ, בתחילת אוגוסט, מתרחש בירושלים אירוע שמוקדש כולו לפנים הרבות של העיר מלאת-הקסם הזו. לכמה שעות מתאספים יחד מיטב המרצים והמרצות, לספר על ירושלים שלהם: ארכיאולוגים, עיתונאים, רבנים וחוקרים, שכל אחד מהם נושא איתו עולם שלם של ידע ועניין.

קרא עוד
אירועים

ככה אומרים שבת שלום בירושלמית

קבלת שבת - צמד המילים שכל ילד יהודי לומד להתאהב בו עוד בגן, הפך כבר מזמן למסורת כלל-ישראלית. בקהילות השונות התפתחו לאורך השנים טקסים שונים ומגוונים, שמעבר לסמלים המוכרים של ערב שבת מכילים גם איזשהו שיח ושיתוף, שירה או נגינה, ואווירה של התכנסות ויחד. אצלנו בחווה בגיא אפשר למצוא את כל אלו מדי שישי.

קרא עוד
הר הזיתים

להכיר את הר הזיתים מזווית אחרת

בהר הזיתים נמצא בית העלמין היהודי העתיק בעולם, המקום קרוי גם "עיר המתים" השוכנת מול ירושלים "עיר החיים". שם טמונים גדולי העם היהודי לדורותיו: הרב קוק, הרב גורן, שי עגנון, אליעזר בן יהודה, רבי ישראל משקלוב ועוד.

קרא עוד
ארכיאולוגיה

ירושלים של זהב: טבעת זהב בת כ-2,300 שנה נחשפה בעיר דוד

הטבעת התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות ואונ' תל אביב. בשל קוטרה הקטן של הטבעת, החוקרים מעריכים כי היא היתה שייכת לילד או לילדה, שחיו בירושלים בתקופה ההלניסטית. "ממצא מרגש, שלא מוצאים בכל יום".

קרא עוד
אירועים

טבע והיסטוריה בלב ירושלים

הגשר התלוי הארוך בארץ, סיורים בבטן האדמה וביקור במונומנטים מרשימים. ירושלים לא מפסיקה לחדש ולעניין ולכם נשאר רק לבוא לבקר.

קרא עוד
ארכיאולוגיה

מחקר מדעי חדש מצליח לדייק תאריכי ממצאים מימי בית ראשון שהתגלו בעיר דוד

בין מסקנות המחקר שערכו רשות העתיקות, אוניברסיטת תל אביב ומכון ויצמן למדע: חומת העיר שבעיר דוד לא נבנתה בימי חזקיהו, אלא מוקדם יותר- בימי המלך עוזיהו בנוסף, כבר במאה ה-10 לפנה"ס – ימיו של דוד המלך, התקיימה פעילות נרחבת בירושלים; כבר במאה ה-9 לפנה"ס – בימיו של המלך יהואש ואולי אף קודם, גדלה ירושלים והתפשטה לעבר הר ציון

קרא עוד
כללי

חג האביב בירושלים: פסח של חוויות בעיר דוד

זה הזמן לקחת משפחה, חברים ובעיקר את עצמכם, ולצאת לטייל בעיר היפה בתבל. אז מה יש לעשות בפסח בירושלים? ריכזנו לכם מבחר רעיונות מומלצים

קרא עוד
ארכיאולוגיה

בר כוכבא – המרד שטלטל אימפריה

דמותו של בר כוכבא והמרד שהוביל נותרו זמן רב לוטים בערפל, תגליות ארכיאולוגיות חדשות חושפות סיפור מרתק העולה על כל דמיון.

קרא עוד
ארכיאולוגיה

תיבת אבן חידתית ונדירה מימי הבית השני מוצגת לציבור לראשונה במוזיאון ישראל

תיבת אבן נדירה בעלת תשעה תאים, המתוארכת לימי בית המקדש השני – לפני כ-2,000 שנה, נחשפת כעת לציבור לראשונה בתצוגה באגף הארכיאולוגיה של מוזיאון ישראל.

קרא עוד
לקוחות מספרים

החגיגה המיוחדת של משפחת להב

שירי להב, אמו של חתן בר המצווה: "מי שלא ראה שמחה בעיר דוד הקדומה והמתחדשת עם כל גילוי טפח מנסתרות עברה, לא ראה שמחה מימיו"

קרא עוד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.