אודות עיר דוד

עיר דוד החלה את קיומה בימי אברהם אבינו, כעיר כנענית מבוצרת ומרשימה, סביב למעיין הגיחון המפורסם של ירושלים הקדומה.
לפני כ-3000 שנים, החליט דוד לעזוב את עירו חברון, ולעלות לירושלים על מנת לאחד את עם ישראל סביב עיר בירה אחת. עם כיבוש ירושלים מאת היבוסים, הפך אותה דוד לבירת ממלכה משגשגת וחזקה. שלמה, בנו, הקים את בית המקדש על פסגת הר המוריה, מקום עקידת יצחק, וכך הפכה ירושלים לבירה מדינית, דתית ורוחנית עבור עם ישראל כולו.
כיום מתאפשר הביקור באתרים קדומים ומרשימים אלה, בגן הלאומי עיר דוד, השוכן על גבעה קטנה וקסומה, הסמוכה לכותל המערבי, מדרום לשער האשפות.
חווית הביקור באתר כוללת תוכן מרגש, לצד סיור ייחודי בעירם של מלכים ונביאים, המקום בו נכתבו כמחצית מספרי המקרא, ובו התרחשו רוב הסיפורים בירושלים התנ"כית. במסגרת הסיור המודרך מבקרים במיצג המעיין, בו אפשר להרגיש את סיפור מעיין הגיחון במיצג מסעיר חושים שימשוך אתכם פנימה לעבר, רגע לפני הכניסה לניקבה.

כאן, על גבעת עיר דוד בירושלים הקים המלך חזקיהו לפני אלפי שנים את חומות העיר מרסיסי החורבן הראשון. כאן הורה לפתוח בחפירת נקבת השילוח, מבצע בלתי נתפס במורכבותו – פלא הנדסי של העולם העתיק. בתעלה ההרודיאנית מתחת לאדמה, הסתתרו אחרוני המורדים מפני הרומאים כשחרב בית המקדש השני, ויש מומחים הסבורים כי כאן שכן ארמונו של המלך דוד. היום תוכלו לצעוד בעצמכם בנקבת השילוח, שנשתמרה בדיוק כפי שנחצבה – באמצעות אזמל ופטיש לפני אלפי שנים, לטייל בעקבות אחרוני המורדים בתעלה ההרודיאנית בה נמצאו תגליות בלתי נתפסות המלמדות על ימיה האחרונים של ירושלים בתקופת בית המקדש השני.

העשייה שלנו

11

אתרי תיירות

16000

מטר חפירות

650

עובדים

הכירו את עיר דוד

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.