מדי שנה, כשמגיע החורף, הופכת ירושלים לבירה אירופאית של ממש! הסמטאות המתפתלות, אבני החומה העתיקה. קסמי האור החודר מבעד לעננים משתלבים עם האווירה הירושלמית והניחוחות הקסומים של תבשילי החורף הנהדרים שניתן למצוא בכל מסעדה ברחובות העיר.
העיר העתיקה בתקופה זו, מקבלת מימד נוסף של קסם. מי שיפסע בסמטאות הציוריות, יגלה ירושלים שונה, מלאה התרחשות, ומבקרים מישראל ומרחבי העולם.
ברחבי העיר, מגוון פעילויות למשפחה והדלקות נרות חגיגיות לכל המשפחה. אפשר ליהנות מסיור בסמטאות סביב שוק מחנה יהודה ושכונת נחלאות, ובמיוחד בסמטאות העיר העתיקה, שם מסורת הדלקת החנוכיות מתקיימת מדי שנה באדיקות ולמי שעדיין לא ראה את הסמטאות העתיקות בתקופה זו, מצפה הפתעה של ממש.

חנוכה בעיר דוד
צילום: קובי הראתי

זו הזדמנות נהדרת, לגלות באור חדש את המקומות המוכרים בירושלים. גן הפעמון, שוק מחנה יהודה, הכותל, הר הזיתים, יער השלום והגן הלאומי עיר דוד, עוטים את מלבושי החורף שלהם, ומציעים מראות וחוויות השמורים בדרך כלל לתיירי החורף המגיעים מרחבי העולם, אך נחבאות מעייני התיירים המקומיים, הפוקדים את ירושלים בעיקר בימי הקיץ.

למגיעים בימי החנוכה – ממתינה חוויה חזקה אף יותר כאשר אורות החנוכה צובעים את העיר בצבעים ססגוניים וחגיגיים במיוחד, וכשאורות החנוכיות בחלונות מרצדים להם מכל פינה, ניתן ליהנות גם מסיורים בסמטאות העיר העתיקה, למגיעים בקבוצה, כדאי להירשם מבעוד מועד לסיור חנוכיות מיוחד.

חנוכה בעיר דוד
צילום: אליהו ינאי

החוויה הארכיאולוגית בעמק צורים: גם מקורי – וגם מקורה

בחנוכה צצים להם מכל עבר ההצגות, הפסטיבלים והמופעים, הפונים בעיקר לבני המשפחה הצעירים ביותר, אך דווקא בעת הזו, ישנה הזדמנות פז לפעילויות חנוכה ייחודיות – בהן כל בני המשפחה יוכלו להשתתף, ליהנות מחוויה בעלת ערך אמיתי ועל הדרך גם להתחבר לסיפורי החנוכה. דוגמה נהדרת למקום כזה, היא החוויה הארכיאולוגית בעמק צורים. המקום מקורה, ולצידו חניה נוחה ומסודרת בשפע, כך שניתן ליהנות מהחוויה בכל מזג אוויר!
בעמק צורים, כל אחד יכול להיות ארכיאולוג, ולחשוף יחד איתנו ממצאים אמיתיים מעפר החפירות בעיר דוד! הפעילות מתאימה לכל גיל ומושלמת כפעילות גיבוש משפחתית. עשרות ממצאים נדירים כבר נחשפו על ידי מבקרים מהארץ ומחול, וממשיכים להיחשף כל העת.
חשוב לדעת – פעילות זו מונגשת באופן מלא לבעלי מוגבלויות, כולל עמדות סינון מונגשות מיוחדות, כדי שחוויית הביקור תהיה שלמה ועשירה עבור כולם.
בימי החנוכה, תוכלו להגיע ולסנן ממצאים מהתקופה החשמונאית! כמו כן, הפתעת חנוכה מתוקה במיוחד ממתינה לילדים. אלה שהצליחו למצוא ממצאים, וגם לאלה שלא.

בואו לגלות אוצרות חנוכה בעמק צורים

החוויה הארכאולוגית בעמק צורים
צילום: אפרת כהן

סטייל אירופאי עם אוויר הרים ירושלמי - לא רק לילדים!

מופע הלילה הללויה אש ומים, ממשיך להציג בכל תקופת החורף, וזו הזדמנות נפלאה למי שלא הספיק לצפות, להגיע עם כירבולית, להתפנק עם כוס קפה חם ומהביל מהמזנון שלנו, וליהנות מחוויה יוצאת דופן שמביאה עד אלינו את הקסם החורפי של אירופה!

המגיעים לעיר דוד בשעות היום, יוכלו לצאת להרפתקה ולטייל במעמקי נקבת השילוח או התעלה ההרודיאנית. מכיוון שהסיורים מתקיימים מתחת לפני האדמה הם מושלמים גם לימים גשומים, כך שלא משנה מה מזג האוויר בחוץ – הסיורים מתקיימים בדיוק באותה מתכונת בה מתקיימים במהלך השנה.

הללויה – אש ומים! מופע הלילה של עיר דוד

מופע הלילה הללויה
צילום: קובי הראתי