מדי שנה, כשמגיע החורף, לובשת ירושלים חג. הסמטאות המתפתלות ואבני החומה העתיקה משרות אווירה מיוחדת. קסמי האור החודר מבעד לעננים, משתלבים עם האווירה הירושלמית והניחוחות הקסומים של תבשילי החורף הנהדרים, שניתן למצוא בכל מסעדה ברחובות העיר.

העיר העתיקה בתקופה זו, מקבלת ממד נוסף של קסם. מי שיפסע בסמטאות הציוריות, יגלה ירושלים שונה, מלאה התרחשות, ומבקרים מישראל ומרחבי העולם.

ברחבי העיר מתקיימות גם השנה מגוון פעילויות והדלקות נרות חגיגיות לכל המשפחה. אפשר ליהנות מסיור בסמטאות סביב שוק מחנה יהודה ושכונת נחלאות, ובמיוחד בסמטאות העיר העתיקה. שם, מסורת הדלקת החנוכיות מתקיימת מדי שנה באדיקות ולמי שעדיין לא ראה את הסמטאות העתיקות בתקופה זו, מצפה הפתעה של ממש בימי חנוכה בירושלים.

חנוכה בעיר דוד
צילום: קובי הראתי

זו הזדמנות נהדרת, לגלות באור חדש את המקומות המוכרים בירושלים. גן הפעמון, שוק מחנה יהודה, הכותל, הר הזיתים, יער השלום והגן הלאומי עיר דוד, עוטים את מלבושי החורף שלהם, ומציעים מראות וחוויות השמורים בדרך כלל לתיירי החורף המגיעים מרחבי העולם, אך נחבאות מעייני התיירים המקומיים, הפוקדים את ירושלים בעיקר בימי הקיץ.

למגיעים בימי החנוכה ממתינה חוויה חזקה אף יותר, כאשר אורות החג צובעים את העיר בצבעים ססגוניים וחגיגיים במיוחד. וכשאור החנוכיות בחלונות מרצד בכל פינה, ניתן ליהנות גם מסיורים בסמטאות העיר העתיקה. למגיעים בקבוצה, כדאי להירשם מבעוד מועד לסיור חנוכיות מיוחד.

חנוכה בעיר דוד
צילום: אליהו ינאי

סטייל אירופאי עם אוויר הרים ירושלמי - לא רק לילדים!

מופע הלילה הללויה – אש ומים, יציג מדי יום בימי החנוכה ולפניו תתקיים הדלקת נרות חגיגית. זו הזדמנות נפלאה למי שלא הספיק לצפות, להגיע עם כירבולית, להתפנק עם כוס קפה חם ומהביל מהמזנון שלנו, וליהנות מחוויה יוצאת דופן שמביאה עד אלינו את הקסם החורפי של אירופה!

המגיעים לעיר דוד בשעות היום, יוכלו לצאת להרפתקה ולטייל במעמקי נקבת השילוח או התעלה ההרודיאנית. מכיוון שהסיורים מתקיימים מתחת לפני האדמה הם מושלמים גם לימים גשומים, כך שלא משנה מה מזג האוויר בחוץ – הסיורים מתקיימים בדיוק באותה מתכונת בה מתקיימים במהלך השנה.

הללויה – אש ומים! מופע הלילה של עיר דוד

הללויה
צילום: קובי הראתי

מסע קסום ומסתורי בין פירים, חומות וביצורים

בחנוכה צצים להם מכל עבר ההצגות, הפסטיבלים והמופעים, הפונים בעיקר לבני המשפחה הצעירים ביותר, אך דווקא בעת הזו, ישנה הזדמנות פז לפעילות ייחודית – בה כל בני המשפחה יוכלו להשתתף וליהנות מחוויה בעלת ערך אמיתי.

אנו מזמינים אתכם לגלות את סודותיה של ירושלים ולהצטרף לסיור מודרך ומרתק בעיר דוד המקראית. נצא למסע מרתק בעקבות מלכים ונביאים, נעבור במעברים תת- קרקעיים ונצעד במימי נקבת השילוח (נקבת חזקיהו) לאור פנסים.

רגע לפני הכניסה למערכת המים, נצפה במיצג המעיין – מיצג תלת מימד מרהיב, בו תוכלו להרגיש את סיפור מעיין הגיחון שימשוך אתכם פנימה לעבר.

סיור מודרך בעיר דוד המקראית וניקבת השילוח

אטרקציות בירושלים
צילום: שילה גרנביץ'

סיור עששיות בעתיקות - ממש תחת יסודות הכותל

במיוחד לחנוכה, יתקיים סיור ייחודי בתעלה תת קרקעית מתחת לרחובה הראשי של ירושלים הקדומה. התעלה שימשה מסתור לאחרוני המורדים ערב חורבן בית המקדש, והתגלו בה כמה מהממצאים המרתקים ביותר בעיר דוד.

באמצעות עששיות שיאירו לנו את הדרך, אפשר להכיר באופן אותנטי את אחד מרגעיו המכריעים של עם ישראל. בסופו של המסלול נוכל לצפות ביסודות הכותל המערבי מזווית ראייה חדשה, ומשם נטפס ישירות אל הרחוב המפואר בו צעדו המוני הולכי הרגל לפני שנים בדרכם אל בית המקדש.

סיור עששיות בעתיקות תחת יסודות הכותל

עששית
צילום: שבי קדם