בימים מסוימים בשנה, עוטה היא פלא בגוון נוסף: בימי הסליחות, מרגע שקיעת החמה – מבקרים מגיעים ומתאספים מכל רחבי הארץ אל אזור רחבת הכותל כדי להשתתף במעמדי התפילה.
ריכזנו עבורכם את הטיפים החשובים ביותר למגיעים אל רחבת הכותל בימי הסליחות כדי להקל עליכם את ההגעה וההשתתפות בימים המיוחדים הללו.

מתי מגיעים?

ימי הסליחות השנה יתקיימו בימי החול בין התאריכים 8.9.22 ועד ה 3.10.22 ערב יום כיפור בו יתקיים מעמד סליחות מיוחד.
שעת הסליחות בכותל היא 00:15 ועל כן רבים מגיעים בשעות מוקדמות יותר, כדי ליהנות מיופייה של ירושלים עד תחילת התפילה.
מי שינצל את שעות הערב שלפני הסליחות כדי לצפות במופע הלילה בעיר דוד, יגלה כי עלילת המופע, מהווה סגירת מעגל הולמת לערבי הסליחות, היות והיא מגוללת את סיפור שיבת ציון – כיצד מצליח נחמיה, כנגד כל הסיכויים להקים מחדש את חומות ירושלים החרבה. למבקרים, ימתין מופע פיוטים מיוחד בכניסה לעיר דוד (שלוש דקות הליכה מהכותל).

איך להגיע?

הדרך הטובה ביותר להגיע לאזור היא באמצעות השאטלים היוצאים ממתחם התחנה. למגיעים מחוץ לעיר – ניתן לחנות בחניון מתחם התחנה הגדול.
ניתן לחנות בחניוני ממילא וקרתא, אך קרוב לוודאי שהאזור יהיה פקוק מאוד. בנוסף, ניתן להגיע ברכבת הקלה לתחנת ספרא, ומשם להגיע בהליכה רגלית דרך העיר העתיקה לכיוון הכותל.
אפשרות נוספת היא להגיע אל רחבת הכותל בתחבורה ציבורית בקווים:

קווי אוטובוס של אגד:

קו 1 – תחנה מרכזית – כותל

קו 3 – תחנה מרכזית – כותל

קו 38 – הרובע היהודי (קו מעגלי עובר דרך הכותל)

קו אוטובוס של סופרבוס:

קו 2 – מכיכר צה"ל / רח' יצחק קריב (קו מעגלי)

היכן לאכול?

במתחם התחנה, תמצאו מספר גדול של מסעדות, ניתן לחפש מקומות מתאימים ולבדוק מועדי פתיחה בקישור >>
למגיעים מחניוני ממילא או ברכבת – ניתן למצוא מגוון גדול של בתי קפה ומסעדות בקניון ממילא, חלק מהמסעדות יהיו פתוחות עד שעות הלילה המאוחרות.

מתחם התחנה

מה ללבוש?

מומלץ לנעול נעליים נוחות המתאימות להליכה. בסופו של דבר, מדובר בערב בו הולכים הרבה, וגם עומדים בזמן התפילה.
גם הלבוש, מומלץ שיהיה נוח וקליל יחסית – אך שימו לב וקחו איתכם משהו חם ללבוש. גם מי ש"אף פעם לא קר לו" כי הקור של ירושלים בלילה עשוי להפתיע.

סליחות