עיר דוד אבלה על פטירתה בטרם עת של הארכאולוגית ד"ר אילת מזר, שתרמה רבות לחקר עיר דוד וירושלים והטביעה חותם רב משמעות בהבנת ההיסטוריה של העיר. מנכ"ל עיר דוד וחתן פרס ישראל, דודל'ה בארי, אמר לאחר פטירתה:
"הקשר של אילת לעיר דוד החל עוד מימי נעוריה כאשר ליוותה את סבה המנוח, פרופ' בנימין מזר ז"ל, מגדולי חוקרי ירושלים, בחפירותיו כאן. לאחר מכן השתתפה כחופרת במשלחת החפירה של ד"ר יגאל שילה אשר חשפה את קרית השלטון של ירושלים הקדומה בעיר דוד.

"אהבתה של אילת לירושלים הביאה אותה להתמקד בחפירות בעיר, ובזכותה זכה העולם כולו להיחשף לשלל ממצאים מדהימים ובעלי חשיבות בינלאומית ובהם מבנה האבן הגדול שזוהה על ידה כארמון דוד, חומת ירושלים מתקופת בית ראשון, והממצא הבולט ביותר שחשפה – טביעת החותם של המלך חזקיהו.

"אילת היתה חוקרת מבריקה, מקורית ונועזת שדבקה במשימה ולא נרתעה מביקורת. היא תמיד עמדה על עקרונותיה, הייתה נאמנה לאמת שלה והלכה איתה עד הסוף".

בארי סיפר על שיחת הטלפון שקיבל ממזר בשעת לילה מאוחרת, כאשר זו סיפרה לו על חשיפת טביעת החותם של אחד משרי המלך צדקיהו. "ההתרגשות שאחזה בה הייתה גדולה. היא שמחה מאוד על הזכות שנפלה בחלקה לחשוף ממצאים שמתכתבים באופן מדויק עם פסוקי המקרא ולראות במו עיניה את התנ"ך קם לתחייה. אילת תיזכר לנצח כפורצת דרך הניצבת בשורה אחת עם גדולי חוקרי ירושלים לאורך הדורות. יהי זכרה ברוך".

ד"ר מזר מציגה לנשיא המדינה את טביעת החותם של המלך חזקיהו במהלך ביקורו של הנשיא ריבלין בחפירות "ארמון דוד" בעיר דוד
צילום: יונית שילר