מרב דורלכר, מנהלת האתר שלנו, מתארת קצת ממה שקורה:

"יום שישי בצהריים, אווירה של כמעט שבת, ויש כאן טבע ושקט שאפשר למצוא רק בחווה.. לאט לאט זורמים פנימה אנשים מכל הסוגים ומכל הגילים. הם מתיישבים בפינות היפהפיות, מתחת לעצים, ויוצרים למשך שעתיים קהילה של ביחד, עם שירים ופיוטים של קבלת שבת, שירי ארץ ישראל ונוסטלגיה"

החווה בגיא – קסם של מקום

האמת היא שקשה שלא להישאב לקסם המיוחד של החווה בגיא. בליבה של ירושלים, בין מבנים מודרניים ומרכזי תרבות, נגלה פלא אמיתי, מלא בטבע ובפשטות בראשיתית. לאורך החווה ניטעו עצים רבים, ירק וגידולי שדה, והיא משובצת בפינות ישיבה שמזמינות פנימה. כאן בחווה פועלים לאורך השנה לשמר את המלאכות החקלאיות הקדומות, בהתאם לעונות הטבע, ואם תתמקדו קצת יותר, תצליחו לראות מולכם גם חלק מחומת העיר העתיקה.

תמונת אווירה החווה בגיא
החווה בגיא, צילום: קובי הראתי

קבלת שבת מוזיקלית בחיק הטבע

בימי שישי המקום הזה מתמלא בחיים חדשים. להקת ג'עלה הנהדרת, שמחברת בין עתיק לחדש, ממלאת את האוויר בצלילים שמאחים את הלב. יש כאן גם פוד טראק עם אוכל טעים שכיף לאכול בחוץ, ונוף שממלא את האוויר בריאות.

מסביב לחווה נמצאים מתחם התחנה הראשונה, הגשר התלוי הארוך בארץ שמחבר בין מורדות גיא בן הינום להר ציון, ובהמשך גם טיילת ממילא והעיר העתיקה. ואם לא השתכנעתם לגמרי עד עכשיו, הכניסה לחווה חינם (אך דורשת הרשמה מראש), ויש שאטלים הלוך וחזור ממתחם התחנה כדי שיהיה לכם הכי נוח שאפשר.

מחכים לקבל אתכם את השבת בחווה בגיא, מדי שישי בין 13:00 – 15:00.