אחד המיזמים התיירותיים הבולטים ביותר בישראל – הגשר התלוי בירושלים – נפתח לקהל הרחב לאחר מספר חודשי בנייה אינטנסיביים.

הגשר התלוי נמתח לאורך של לא פחות מ-202 מטרים, ובכך הוא שובר את השיא הישראלי שעמד עד היום על 80 מטרים, בגשר התלוי בנחל הבשור. גשר תלוי נוסף נמצא בעיירה נשר והוא נמתח לאורך של 70 מטרים.

סיגל גפני, חזאית חדשות 12, בשידור חי מהגשר התלוי בגיא בן הינום:

הגשר החדש, שממוקם בגן לאומי סובב חומות ירושלים, מחבר בין מורדות גיא בן הינום לבין הר ציון. הוא נמצא בסמוך לחווה החקלאית בגיא בן הינום שמקיימת פעילויות חקלאיות קדומות כמו מסיק זיתים והכנת יין, ובסמוך לגן לאומי עיר דוד, למתחם האוטואוכל, למתחם התחנה ולבריכת הסולטן. הוא צפוי לשמש כאטרקציה תיירותית מרכזית בבירה.

הגשר פתוח מדי יום בשעות 22:00 – 8:00 ומיועד להולכי רגל בלבד, ילדים עד גיל 14 נדרשים בליווי מבוגר.

הוראות הגעה:

מומלץ להגיע רגלית ממתחם התחנה לחווה בגיא ומשם הצוות בחווה יכוון אותך אל הכניסה לגשר. לאחר שעות הפעילות ההגעה היא עצמאית.

בחול המועד פסח תוכלו להתנסות במגוון פעילויות מהטבע בחווה, באמצעות ערכות יצירה שיימכרו במקום: בניית אדנית מעץ, חיפוש האפיקומן בין חלקות הצמחים ועוד. למידע נוסף>>

הפרויקט הייחודי והראשון מסוגו בארץ נחנך במעמד שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש, מנכ"ל משרד התיירות דני שחר, ראש העיר ירושלים משה ליאון ומנכ"ל עיר דוד דודל'ה בארי.

הפרויקט הוקם במימון משרד ירושלים ומסורת ישראל, משרד התיירות ועיריית ירושלים, ובוצע ע"י הרשות לפיתוח ירושלים וחברת מוריה.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, אמר: "הגשר התלוי החדש מספק חוויה תיירותיות ייחודית, ואפשר לקבל ממנה תצפית על חלקיה השונים של העיר. זהו עוד פרויקט, מיני רבים, שאנחנו מובילים עם שותפים, לעודד הגעת תיירים מכל העולם לירושלים".

שר התיירות, חיים כץ, אמר: "לרווחת אזרחי ישראל והמבקרים מחו"ל, הקמנו את הגשר עם הנוף המרהיב במטרה לשדרג את חווית התייר באזור. החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת למשפחות הישראליות להגיע ולחוות את הייחודיות של המקום. נמשיך להשקיע בקידום ירושלים כיעד תיירותי מוביל. תבלו".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר: "הגשר התלוי הוא תוספת לתיירות בעיר. ירושלים כעיר המובילה בישראל משדרגת את אתרי התיירות שלה באופן קבוע ומשקיעה מיליונים בפיתוח תיירות הפנים והחוץ בעיר. אני מזמין את כולם להגיע ולבקר בירושלים."

סמנכ"לית עיר דוד, אוריה דסברג, אמרה: "החווה בגיא היא מקום קסום בלב ירושלים. אנשים יכולים להגיע לעשות פה פיקניק, הילדים יכולים להתנסות בסיתות אבן, להתנסות במסיק זיתים ולייצר שמן, לבנות טרסות, להשתכשך במים שזורמים כאן בין החלקות. לא עולה כסף להיכנס, המקום פתוח לקהל הרחב.

"פעם גיא בן הינום היה מקום של גיהנום. היום אנחנו מוצאים פה פינות חמד של תיירות. אין לי שום ספק שהגשר ימשוך אליו את כולם, קטנים כגדולים. הוא מותאם לכולם", הוסיפה.

לצפייה בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית של "כאן 11":