על גבעת עיר דוד הסמוכה לכותל המערבי, למרגלות חומות העיר העתיקה, נולדה העיר ירושלים לפני אלפי שנים. המקום בו נכתבו כמחצית מספרי התנ"ך ובו התרחשו רוב הסיפורים של ירושלים התנ"כית – עירם של דוד ושלמה.

כיום אפשר לבקר באתרים הקדומים כשחוויית הביקור כוללת תוכן מרגש, לצד סיורים ייחודיים אל האתרים ההיסטוריים, סינון ממצאים שנמצאו בחפירות, הליכה בניקבה הקדומה של ירושלים ומופע לילה יחיד במינו, המוקרן על גבי העתיקות.

כניסה לעיר דוד

הללויה לירושלים

מוצר הדגל של הגן הלאומי עיר דוד הוא מופע הלילה "הללויה אש ומים", החושף את סיפור תחייתה של ירושלים הקדומה. המופע מוקרן בטכנולוגיה פורצת דרך, ראשונה מסוגה בישראל, על גבי עתיקות עיר דוד – ממש במקום שבו התרחשה ההיסטוריה. במהלך המופע נעשה שימוש בפירוטכניקה המשלבת אפקטים של אש ומים – לחוויה עוצרת נשימה!

לצד המופע, בכניסה לגן הלאומי, הוקמו לכבוד שבוע ירושלים דוכני אוכל, שיגישו מגוון מנות איכוותיות וטעימות, כמו פוקאצ'ות, פיצות, קבב, חלת אסאדו, צ'יפס ועוד (דוכנים נפרדים). המנות כשרות, ומוצעות במחירים נוחים לכל כיס: בין 20 ל-45 שקלים.

פעילות שבוע ירושלים תתקיים בגן לאומי עיר דוד בכל ערב בין התאריכים 24.05.23-17.05.23.

דוכני האוכל יעמדו לרשות המבקרים החל מהשעה 12:00 ב"גן המלך" בכניסה לגן הלאומי, ומופעי הלילה יוקרנו בשעות 20:15, 21:00 ו-21:45.

לרשות המבקרים יעמדו בכל ערב שאטלים הלוך-חזור ללא עלות מחניון מתחם התחנה הראשונה בירושלים, החל מהשעה 19:00.

מופע הללויה המחודש

קמפינג ביער השלום

עיר דוד מציעה גם חופשת קמפינג מושלמת ביער השלום הפסטורלי והשליו, שנמצא ממש במרכז ירושלים, במרחק הליכה ממתחם התחנה הראשונה ומהעיר העתיקה. ביער השלום ניתן ליהנות מחוויית קמפינג אוהלים או לינה ביחידות אירוח.

קמפינג ביער השלום

לא הרחק מיער השלום, בגן הלאומי סובב חומות ירושלים, נמצאת החווה בגיא שהיא אוצר נסתר של טבע בלב העיר. הטבע הבראשיתי שבחווה מכיל ירקות עונתיים, עצי פרי, שדות חיטה וגידולים נוספים, צמחי מרפא ועשבי תיבול.

בחווה פועלים לשימור המלאכות החקלאיות הקדומות ומתקיימות בה פעילויות לקהל הרחב לאורך השנה. בחווה גם פינות ישיבה מוצלות וניתן לבקר בה באופן עצמאי לאורך כל ימות השבוע, כמובן תוך שמירה על הטבע והימנעות מהדלקת אש וקטיף ללא אישור.

תמונת אווירה החווה בגיא

חמשו"ש בגיא

החווה פותחת את שעריה גם בערב, ובכל חמישי ומוצ"ש תוכלו ליהנות מאווירה מיוחדת ומהרכבים מוזיקליים מרגשים. גם בשבוע ירושלים יהיה ניתן לחוות חוויה מוזיקלית ובלתי נשכחת בחיק הטבע הירושלמי. בחווה יחכה מזנון עם כיבוד קל, אז צריך רק להגיע וליהנות מהאווירה המחשמלת תחת כיפת השמיים.

ההופעות יתקיימו בימי חמישי בשעות 19:30–23:00, ובמוצאי שבת בין 21:30–23:00.

הופעה של הפרויקט של רביבו בחווה

קבלת שבת

כשהשמש מתחילה בצלילתה והעיר כולה נעטפת באווירה חגיגית ומיוחדת, ניפגש בחווה בגיא לקבלת שבת באווירה ירושלמית לצלילי מוזיקה מסורתית וישראלית החודרת לנפש ולנשמה.

בחווה יחכו הופעות מוזיקליות עם שירי קבלת שבת ושירי ארץ ישראל, דוכנים שונים עם תוצרת למכירה ומזנון עם כיבוד קל. ניתן להשתתף בקטיף עצמי (בתשלום) של שפע הירקות הגדלים בחווה.

בימי שישי יעמדו לרשות המבקרים שאטלים ללא עלות מחניון מתחם התחנה לחווה בגיא, החל מהשעה 12:00. בסיום הפעילות יחכו שאטלים חזרה למתחם התחנה.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים

זמר בחווה