כשמשפחת דמתי מרחובות הגיעה לרגע המרגש של חגיגות בר המצווה לבנה השלישי, היה ברור להם שהם מחפשים משהו אחר. "לשני הילדים הבוגרים שלנו חגגנו בר מצוות בנאליות", מספר נועם דמתי. "הפעם חיפשנו משהו שונה מהרגיל, קונספט אחר".

צילום בר מצווה עמית הובר
צילום בר מצווה עמית הובר
צילום: עמית הובר, באדיבות המשפחה

לעיר דוד הגיעה המשפחה די במקרה. בגלל מגבלות הקורונה הם חיפשו מקום פתוח והגיעו לאתר הכי מיוחד שאפשר לחגוג בו את האירוע המשמעותי – הכותל המערבי. משם התגלגלו מפה לאוזן לעיר דוד.

"כבר כשהגענו למקום בפעם הראשונה, האווירה של ירושלים, של הכותל והקדושה, שבתה אותנו", מספר נועם. "ידענו שכאן תהיה לנו בר מצווה מיוחדת".

אחרי העלייה לתורה בכותל, המשיכה חגיגת בר מצווה לגן הלאומי עיר דוד. "הכול היה מרגש – התפילה בכותל ואחריה הירידה מהכותל לעיר דוד עם התזמורת והתופים. הסיור בעיר דוד נתן אווירה מטורפת. התחלקנו ל – 2 קבוצות – מבוגרים וילדים – וכל אחד קיבל התאמה מודרכת. כל האורחים, עד האחרון שבהם, נהנו. כולם אמרו שזה היה מיוחד מאוד. אפילו הסבתות שהיו צריכות ללכת קצת smiley"

גם אחותו של נועם, הדס ניסן שהגיעה גם היא מרחובות, סיפרה על חוויה שונה מהרגיל. "כמה חודשים לפני בר המצווה של נועם אנחנו בעצמנו חגגנו בר מצווה לבן שלנו. מבחינת הקונספט הרעיון היה דומה – הגענו לכותל והייתה לנו ארוחה, אבל אי אפשר היה בכלל להשוות, זה היה ברמה אחרת. בעיר דוד הרגשנו שהכול מאורגן ושיש מישהו שמוביל את העניינים", היא מתארת.

"גם הסיור והחוויה הכוללת בעיר דוד נתנו ערך מוסף לאירוע. הסיור הותאם לילדים קטנים וגם למבוגרים, ככה שהצלחנו כולנו ליהנות ולהרוויח, וההדרכה הייתה מקסימה ומקצועית".

בר מצווה בעיר דוד
צילום: עמית הובר, באדיבות המשפחה

חוגגים נוספים מספרים גם הם על חוויה מיוחדת: "חיפשנו משהו שייתן קשר ומשמעות לבר מצווה, לא סתם מילים באוויר. היה לנו חשוב לתת חוויה עם ערך מוסף לאורחים ולמשפחה שלנו ולקבל חוויה משותפת ביחד, וההדרכה המרגשת בעיר דוד הייתה באמת לב האירוע".

"מי שמחפש משהו שונה, שאין בשום מקום אחר – מוזמן לכאן", הם מסכמים. "החוויה באמת מיוחדת, ואנחנו מאושרים עד הגג".