ארבעה עמודים עשויים אבן התגלו בחצר בית אחיאל. בצדו המערבי של המבנה עמדו שני עמודי אבן אחת ואילו בצד המזרחי היו עמודים בנויים. בצמוד לבית, מצד צפון, עמד מחסן שבו התגלו יותר מ-50 קנקני אגירה.

‏בסמוך, עמד מתקן נוסף המעיד ללא ספק על אמידותה של משפחת אחיאל – אסלה עשויה אבן שהותקנה מעל בור ספיגה. עד כה התגלו ברחבי הארץ 12 אסלות דומות המתוארכות לתקופת בית ראשון – רובן בעיר דוד ובסביבתה.

הד לרעב הכבד שפקד את העיר הנצורה, מצאו החופרים בבדיקה לא שגרתית שעשו בבור הספיגה בחדר השירותים שבבית אחיאל. ממשקעי הצואה שנמצאו בבור הסיקו החוקרים שהתפריט ערב החורבן הורכב כנראה בעיקר מגידולי בר. ‏לא ניתן היה לצאת אל השדות להביא תוצרת חקלאית טרייה, ותושבי העיר נאלצו לאכול מכל הבא ליד בתוך החומות.

החוקרים גילו עדות נוספת למצוקה של הנצורים: בצואה נמצאו תולעי מעיים מסוג סרט (tapeworm), ‏שבהן נדבקים כתוצאה מאכילת בשר לא מבושל. ככל הנראה הכניסו בני העיר את הצאן והבקר אל תוך החומות עם תחילת המצור. ‏כשגבר הרעב שחטו את הבהמות וכנראה אכלו אותן מבלי לבשלן, משום שהעץ ששימש כחומר בעירה היה נחוץ לבניית ביצורים ולהתקנת כלי נשק.

אסלת אבן קדומה שהתגלתה בקריית השלטון בעיר דוד. צילום: ולדימיר נייחין
אסלת אבן קדומה שהתגלתה בקריית השלטון בעיר דוד. צילום: ולדימיר נייחין