האסלה חשפה: עשירי ירושלים לפני כ-2,700 סבלו ממחלות מדבקות
שרידים של ביצי טפילי מעיים מתקופת בית המקדש הראשון נמצאו בבור ספיגה מתחת לאסלה בגן של אחוזת פאר שנחשפה בטיילת ארמון הנציב בירושלים. לדברי החוקרים, נוכחות טפילי המעיים נבעה מתנאים ירודים של היגיינה וסניטציה שהובילו לתחלואה בעלת תסמינים של כאבי בטן ועוד
מערכת מנהרות מסועפת, שנחפרה במשך עשרות שנים תחת ירושלים העתיקה, הולכת ומתחברת בימים אלה לעיר תת-קרקעית של ממש. בעוד כמה שבועות יוכלו מבקרים באתר עיר דוד לצעוד מפאתי הכפר סילוואן הישר אל רחבת הכותל, מבלי לראות אור יום . תומכי המפעל מדגישים את חשיבותו הארכיאולוגית וכן את התועלת התיירותית-כלכלית. מבקריו טוענים כי הפך לכלי שרת בידי גופים פוליטיים המבקשים ליצור מרחב יהודי חדש, נטול פלסטינים, תחת אדמת עיר הקודש.