יום הזיכרון תשע"ט, 90 שנה לאחר שהתחוללו בארץ מאורעות תרפ"ט, הוצבו אתמול מחדש ארבע מצבות לארבעה חללים שנרצחו בפרעות. המצבות המקוריות הושחתו על ידי הירדנים בתקופת שלטונם בירושלים, ורק אתמול, אחרי עשרות שנים בהן לא היו מצבות על הקברים, הן שוקמו מחדש.

"הכינוי שלו היה נורק'ה. מאד מאד אהבו אותו. הוא שירת במשטרה הבריטית והוא היה סגן המנצח של תזמורת המשטרה. נחום יודלביץ', נורק'ה". כך מספרת מורת הדרך שרה ברנע על אחד החללים שמצבותיהם שוקמו. ברנע, חוקרת הר הזיתים, אשר היתה ממובילי תהליך השיקום, עובדת בשיתוף פעולה עם עיר דוד.

לדבריה, "כשבאים הנה מדריכים, באות הנה קבוצות, באות הנה משפחות, מדברים על אירועי תרפ"ט, אבל יש פה ארבעה קברים שהם ריקים, אין עליהם שם ואף אחד לא מזכיר אותם. הם עולם ומלואו, ולכן היה חשוב לנו לתת פנים לנופל".

עוד היא מוסיפה, כי "בגלל שעכשיו אנחנו מציינים תשעים שנה, היה לי חשוב שלא יהיה פה אחד שנפל בתרפ"ט ולא נדע שהוא קבור פה. עד עכשיו עברנו ליד המצבות האלה ולא ידענו בכלל אף פעם מי זה".

אני יודעת שמהיום, כשאנחנו נעבור, אנחנו נדע איפה כל אחד מהארבעה האלה קבורים. אני יודעת שאנחנו למעשה רק היום סיימנו את הסיפור של תרפ"ט.
היום, כל החללים, אנחנו יודעים היכן הם קבורים ויש להם מצבה".