שלישי בטבע – טיולים לגמלאים

מיקום גן לאומי עיר דוד

Family מבוגרים

מינימום משתתפים: 40

 

רשות הטבע והגנים, המשרד לשיווין חברתי ועיר דוד מזמינים את האזרחים הוותיקים למגוון סיורים מרתקים בירושלים.

אוטובוס + מדריך + כניסה לאתר ב- 45 ש"ח בלבד!

אוטובוס צמוד עד 7 שעות

מינימוום: 40 משתתפים לכל אוטובוס

ימי פעילות: א'-ה'

 

תוספות:

  • תשלום ליישובים המרוחקים מעבר ל 75 ק"מ מירושלים: 6 ₪ לק"מ + מע"מ
  • מדריך צמוד עד שעתיים עם הקבוצה
  • אוטובוס מעל 7 שעות: 150 ₪ לשעה לקבוצה + מע"מ
  • נסיעה בכביש 6: 100 ₪ לכיוון
  • לקוחות שאינם מאזור המרכז והצפון יזמינו אוטובוס עצמאית ויקבלו החזר של עד 1700 ש"ח בהצגת חשבונית לרט"ג.

 

להזמנת סיור: מעיין 077-9966728

לטופס יצירת קשר

גן לאומי עיר דוד- פינת הכותל קרא עוד

מתי לאחרונה חזרתם 2,000 שנה אחורה בזמן? הגן הלאומי עיר דוד פותח בפניכם צוהר אל ירושלים של ימי הורדוס ובית המקדש השני. מתחת לרחוב המרכזי של העיר הקדומה, חבויה תעלה תת קרקעית ששימשה למסתור עבור אחרוני המורדים ערב חורבן בית המקדש. המסלול מסתיים ביסודות הכותל המערבי מתחת לפני הקרקע הזדמנות לחזות במקום המפורסם מזווית שטרם הכרתם!

משך הסיור: שעה וחצי

רמת קושי-קלה בינונית (יש מעט מדרגות בסיור)

תוספת מחיר: 10 ₪

עקב מעבר לאתר נוסף: הגן הארכיאולוגי דוידסון + כניסה חופשית למוזיאון החדש

סגור

גן לאומי סובב חומות ירושלים - החווה בגיא (מונגש) קרא עוד

בין העיר העתיקה למתחם התחנה, בין הפינות הנסתרות של גיא בן הינום, מסתתר לו אוצר נסתר של טבע עירוני – החווה בגיא!

החווה מציעה חוויה חקלאית מיוחדת במינה המאפשרת ליהנות מן הטבע בכל החושים. נסייר בין חלקות של צמחים ועשבי תיבול, ניצפה בכוורות דבורים וחקלאות שלחין ונראה את המלאכות החקלאיות הקדומות, בהתאם לעונות השנה, בדיוק כמו בימי קדם וכל זה תוך כדי טעימות וריחות מן הטבע.

 

נתנסה באחת מהסדנאות הבאות:

 

סדנת עשבי בשמים: סדנה עם טעם של עוד וריחות קסומים. נכיר את גינת הקטורת וצמחי התבלין, נכתוש תבלינים טריים, נכין קטורת כפי שהיו מכינים בימי קדם וניקח איתנו למזכרת שקית ריחנית – בדיוק לפי טעמכם!

 

סדנת אריגה: סדנה של מלאכת יד בה נלמד על תהליך הפיכת הצמר לבד! נדגים את התהליך מגזיזת הצמר של הכבשים החיות בחווה דרך טווית הצמר לחוטים ועד שלה האריגה בשיטה מסורתית לבד.

כל אחד יתנסה באריגה בחוטים צבעוניים בעזרת נול מסגרת, ויארוג לעצמו מחזיק מפתחות או תחתית לכוס חמה. נלמד כיצד הכינו בגדים במקורות, מה היו חומרי הגלם, כיצד ארגו את הבדים השונים ובאילו טכניקות יצרו את המלבושים, מהפשוטים ועד המהודרים ביותר

 

סדנת חיטה: לחיטה שמור מקום מיוחד של כבוד בהיסטוריה האנושית, הלחם המופק ממנה נחשב עד ימינו למאכל בסיסי ומלווה את בני האדם מימי קדם ועד היום. בסדנה נכיר את הדגן, במקורות ובשטח, נלמד את מלאכת הגורן, נטחן גרגירי חיטה לקמח ונטעם גרגירים קלויים (אפריל – אוגוסט)

 

סדנת קדרות: סדנא שמחוברת לחומר! מימי קדם השתמשו בבוץ לשימושים שונים, לבניית בתים, תנורים וכלים. כלי הבוץ שהחלו לפני 10000 שנים, התפתחו ועברו שכלולים רבים עד כלי הקרמיקה שאנחנו מכירים היום. בסדנא נספר את סיפורם של כלי החימר הקדומים, נתנסה בשיטות שונות של מלאכת הקדרות, ביניהן עיצוב החימר על אובני- פדאל!  (אובניים מיוחדים המופעלים ע"י פדאל אופניים) ונכין כלי אישי מחימר.

 

סדנת קליעה: סדנא חווייתית של מלאכה קדומה, מלאכת קליעת סלים! בסדנא נסביר על מרכזיות הסל בחיי היומיום הקדומים. הסל שימש לאחסון מוצרים, לנשיאת דברים ממקום למקום ועוד, אחד השימושים המוכרים הוא נשיאת הביכורים לבית המקדש בטנא- הלא הוא הסל!

בעבר היו קולעים בחומרים שונים שהיו זמינים באותה עונה, בסדנא אנו נלמד את מלאכת הקליעה וכל משתתף יקלע תחתית לסיר אישית מנצרים (חומר טבעי מעובד).

 

סדנת מסיק זיתים: הסבר על הזיתים ותהליך הפקת השמן מהם. לאחר הסבר המשתתפים יתנסו במסיק זיתים ויקחו צנצנת זיתים כבושים. (אוקטובר – דצמבר)

 

סדנת השמן והזית: הסבר על ייצור השמן בבית בד קדום. לאחר הסבר המשתתפים יתנסו בהפקה ויצור שמן בבית בד ויקחו בקבוק שמן זית. (אוקטובר – דצמבר)

 

סדנת הדבש והדבורה: סדנה מתוקה במיוחד, בה נלמד על הקשר ארוך השנים של בני האדם עם הדבורים. באילו כלים עבדו הדבוראים של ימי קדם, כיצד הפיקו את הדבש, אילו מטעמים הכינו ממנו, וכיצד עוד תרמו הדבורים לאיכות החיים בעת הקדומה. נכין יחד נרות מדונג.

 

משך הפעילות: שעה וחצי

רמת קושי: קלה

שפות: עברית  |  אנגלית |  ספרדית  |  צרפתית

סגור

התכנסות והסעדה קרא עוד

ארוחות באתרי עיר דוד

עיר דוד מציעה מגוון אפשרויות הסעדה:
חמגשית | סנדביצ'ים | פלאפל | ארוחה בשרית בפיתה | בופה בשרי | בופה חלבי | קפה ומאפה ועוד…

 

ניתן להזמין מקום התכנסות לארוחה ולטקס בתוספת תשלום

למידע >> 

סגור

שלישי בטבע – טיולים לגמלאים

גן לאומי עיר דוד

דילוג לתוכן
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.