מרתון ווינר ירושלים 2022 מתקרב בצעדי ענק, ואנחנו פה כדי שתגיעו אליו הכי מוכנים שאפשר.

הכנו מדריך מקוצר שיסייע לכם להגיע ליום שישי ברגל ימין.

מוכנים? מתחילים!

מרתון ירושלים נערך השנה בפעם ה-11 במתכונתו המלאה.

מסלול המרתון עובר בסמוך לאתריה המרכזיים של העיר היפה בתבל – הוא מתחיל ליד משכן הכנסת והספרייה הלאומית, עובר במוזיאון ישראל ובית המשפט העליון, גבעת התחמושת והר הצופים, וחולף גם ברחובות העיר העתיקה וטיילת ארמון הנציב עד לגן סאקר. המסלול משתנה בהתאם למקצים השונים – החל ממרתון מלא ועד למסלולים למשפחות ולקהילות.

שימו לב שהמרתון השנה מתקיים בדיוק ביום שבו שעון החורף מתחלף לשעון קיץ, ככה שתהיה לכם שעה פחות לישון. אנחנו ממליצים להקדים את הגעתכם לירושלים, כדי לנצל את הזמן לפני הריצה בצורה הטובה ביותר

ערב לפני

לינה

לפני המאמץ הגדול שבריצת מרתון חשוב להקפיד על שעות שינה כנדרש, ובפרט בלילה שלפני המירוץ.

כדי לנצל את הזמן באופן המיטבי, תוכלו להקדים את הגעתכם לירושלים ליום חמישי וליהנות מהעיר ומשעות השינה שלכם כמה שיותר. אם אתם מחפשים חוויה אחרת שכל המשפחה תוכל ליהנות ממנה – מתחם הקמפינג ביער השלום, המכיל גם יחידות אירוח לצד לינת שטח, מציע לינה מפנקת וגיבוש משפחתי מהנה בלב הטבע העירוני של ירושלים.

המתחם המטופח, שנמצא ממש מאחורי היס פלנט ומרחק הליכה ממתחם התחנה הראשונה, מאובזר לחלוטין ומציע מגוון אפשרויות לינה לכל המשפחה, בנוסף למתקן נינג'ה אמיתי וירוק אינסופי בעיניים. לני הקמפינג נהנים גם מעד 20% הנחה למגוון אטרקציות ירושלמיות: מופע הלילה "הללויה", סיורי סגוויי היוצאים ממתחם הקמפינג, גן לאומי עיר דוד ועמק צורים ועוד.

פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן – https://bit.ly/3rB95TS או טלפונית במספר 6033*

תזונה

ההנחיה התזונתית לרצים היא להגביר את צריכת הפחמימות כ-48 שעות לפני המירוץ, וכן להמליח את האוכל מעט יותר מהרגיל. כמובן שיש להקפיד גם על שתייה בהתאם.

אם אתם מחפשים מקום למלא את המצברים ביממה שלפני המירוץ, ירושלים מציעה מסעדות ובתי קפה מכל הסוגים והאפשרויות. חברת וולט, שעשתה עלייה לירושלים לא מזמן, מציעה את שירותיה מעכשיו גם בעיר – https://wolt.com/he

אפשרות נוספת למי שמעדיפים ישיבה במקום נמצאת במתחם התחנה הראשונה, מרחק הליכה ממתחם הקמפינג שלנו, שם אפשר למצוא בתי קפה ומסעדות בשפע.

בוקר המרתון

קמתם לבוקר עם אנרגיות בעיר היפה בעולם. מה צריך יותר?

כמה עניינים טכניים:

עיריית ירושלים מפעילה עבור הרצים מערך הסעות – שאטלים מרחבת היציע המזרחי באצטדיון טדי אל מתחם ההתכנסות בגן סאקר, בין השעות 05:30 – 13:30. (השאטלים גם ימתינו באותה נקודה להחזרת הרצים בסיום המירוץ). דוכני ושירותי המירוץ יחלו לפעול בגן סאקר בשעה 6:00 בבוקר.

אם מאיזושהי סיבה אתם מעדיפים להגיע ברכב, חניוני הלאום, המוזיאונים וקריית הממשלה ישמשו במהלך היום את משתתפי המרתון בלבד. מרכז ההיערכות בגן סאקר נמצא במרחק הליכה מהחניונים ובמקום יוקמו שלטי הכוונה. הכניסה לחניונים על פי תו החנייה הנמצא בערכת המשתתף.

מידע נוסף ופרטים מעודכנים תוכלו למצוא באתר המרתון: https://jerusalem-marathon.com/transportation/

איפה אוכלים אחרי המרתון

סיימתם את המרתון ואתם נמצאים עכשיו בגן סאקר. קודם כל, אנחנו מעריצים שלכם לנצח!

איפה אוכלים עכשיו? במעלה רחוב בצלאל נמצאים כמה מהמוסדות הקולינריים המומלצים בירושלים: קפה גן סיפור שנמצא ממש בכניסה לגן סאקר (כשר למהדרין), נוקטורנו ברחוב בצלאל 7 (כשר), קפה בצלאל ברחוב בצלאל 8, מנזה בבצלאל 10 ועוד.

אם אתם רוצים להמשיך וליהנות מירושלים, מתחם הלינה ביער השלום פתוח למשך כל סוף השבוע ונמצא בקרבה לעיר העתיקה, ובנגישות לאתריה היפים של ירושלים.

אם לא הספיק לכם הספורט – תוכלו גם ליהנות ממתקן הנינג'ה שנמצא במקום לרווחת הלנים smiley

איפה אנחנו נמצאים

מיקמנו את מתחם הקמפינג ביער השלום על מסלול המרתון כפי שהוא מופיע באתר של עיריית ירושלים.

להזמנת מקום לינה